Sjalv inneha knappt erkant det pro mig sjalv annu, men genast sager sjalv det arme sa ar det liksom officiellt. Jag har skaffat Tinder. Sjalv har haft vanner som sagt till undertecknad i manader att frambringa den pro den ar kul och att man traffar nya manniskor. Men jag har varit oviss. Hur ytligt ar det att bara se en bild gallande nagon och pa en sekund avgora om det ar nagon man vill ens betala frÃ¥nskilda ensamstÃ¥ende kvinnor nära mig tiden det tar att halsa upp kaffet med. Men…efter att ha varit utled pa karleksfronten ett bra tag kande jag att det varenda dags. Jag gjorde det!

Jag registrerar mig. Hittar tva bilder som sjalv kanner gor mej hyfsat rattvis. Skriver en smavaxt presentation om mig sjalv som egentligen inte anser nagonting om nagot. Men till fyllest. Och sa vantar jag! Eller ja, sjalv sveper ju till vanster (inte hagad) en valdigt hop ganger forst. Men det gar flinkt att fa en traff. Tvenne. Tre. Och darefter da…vad gor man da? jada, jag som ar en aning (notera lite) klassisk tycker att det ar mannen som amna plocka initiativet. Det utfor en segment. Men i de flesta fall inte. Sa chattas det. Det leder till typ…ingenting. Eller sjalv fattar pa rak arm va de vill att det ska resultera i. Detta ar tillracklig den perfekta ligga-appen. Men om jag genast far ligga anda? Enar kanske sjalv ej vill placerad med nagon sjalv blott svept at hoger en gang? Enar kanske sjalv forst vill belaggning saga hur sa sjalv heter i efternamn? Eller ar jag pro havdvunnen enar?
Jag bestammer mej for att bli en aning snavare i mina sokningar. De forsta innefattade en radie kungen 45 km. Dvs. laka vagen till Kopenhamn. Kopenhamn passar mej i sjalva verket fager. Sjalv tycker om danska man. Tycker massa ar lysande snygga, och sa ar det ju det danska spraket som definitivt gar bo hos mig. Men jag inser straxt att de danska snygga mannen troligen ej hanger pa Tinder. Det utfor daremot de danska man som uppskattar att posera med eliminera djur, bira eller en cigg. Jag minskar radien till 25 km. Far fortfarande in danska hanar. Gissar gallande att det tvungen besta batflyktingar forut det ar enar faktiskt mer an 25 km till Kopenhamn hur sjalv an raknar. Bestammer mig ocksa for att bara titta pa de sjukt snygga mannen och blir glad nar sjalv marker att det rentav finns gott ifall dem kungen en 25 km radie. Men det som verkar besta en gemensam namnare hos dessa fantastiskt snygga man ar att de inte sant inneha sjalvfortroendet som ar sa valdigt attraktivt sallskap med ett snyggt utsida. Men de finns. De gommer sig dar hett nagonstans. De dar mannen med det snygga utseendet och det fantastiska sjalvfortroendet. I Malmo-trakten. Sa genast amna det verkligen dejtas! Som det kan bli!